Místní knihovna ve Věžkách
Naposledy aktualizováno: 08.02.2018 15:09:47

OBRÁZEK : akt.png

 

ÚNOR

 

Výšlap na Bajajku, stolní hry a pohádka "O Popelce"

 

OBRÁZEK : imageresize.jpgLetošní pololetní prázdninový den vyšel na       Hromnice tj. 2.2.2018. Devatenáctičlenná skupinka čtenářů malých i dospělých se sešla v knihovně, kde si o významu Hromnic pověděli a následně se vydali na procházku směrem k Bajajce. Na kopci, odkud byl krásný výhled po okolí, ujala se slova kronikářka obce p. Soňa Prandorfioná a vysvětlila, že Bajajka nese název po majitelích zemědělské usedlosti, ze které zbyla na kopci jen ruina. Cihly byly odvezeny a je z nich postavena kaplička ve Vlčích dolech a bus čekárna ve Věžkách. Slíbený poklad bohužel s přihlédnutím ke špatnému počasí a blátivému okolí nebylo možno ukrýt. Nezbylo nic jiného, než problém vyřešit okamžitě. Knihovnice p. Zdenka Daňhelová s dětmi utvořila kruh, děti se musely otočit zády a zavřít oči. Potom se postavila do kruhu s nápisem "já jsem poklad" a když děti otevřely oči a přečetly si nápis - došlo k obrácení pusinek z úsměvu do podkovy, ALE JENOM NA CHVILKU. Poklad se objevil ve velké tašce a úsměvy dětí byly zpět. A to byla chvíle, kdy jsme se mohli vracet do hospody "U rybníka", kde nás očekávala paní Zuzka a bylo tam příjemné teplo. Na stoly jsme rozložili stolní hry, které máme zapůjčené z Kroměřížské knihovny. Děti vytvořily skupinky podle zájmů a věku. Dospělí se rovněž zapojili do her a bylo vidět, že i oni se baví. Závěrem jsme se podívali na pohádku "O Popelce". A bylo to jako v kině: brambůrky, křupky i popcorn.

 

Foto...LaughingWink

 

knihovnice - Zdenka Daňhelová


Všem milovníkům knižní zábavy – POZOR!!!

 

Přehled zakoupených a darovaných knih si můžete prohlédnout na stránce „Nové knihy“!

 

Výměnné soubory z Knihovny Kroměřížska - podrobný přehled titulů na stránce„Knihy z KK"

 

Srdečně vás zveme do knihovny, kde si můžete vypůjčit krásné a čtivé knihy nejen pro dospělé, ale i dětské čtenáře!


Knihovna má elektronicky zkatalogizovaný knihovní fond a zprovozněn on-line katalog. To umožňuje vyhledávání všech titulů, které si můžete v naší knihovně vypůjčit včetně knih z výměnných souborů Knihovny Kroměřížska. V záložce “O knihovně“ je k dispozici nápověda pro vyhledávání v on-line katalogu Clavius REKS.  

 

Přehled všech titulů v knihovně                  ­ZDE: OBRÁZEK : kn.gif

 


Půjčování e-knih

Knihovna Kroměřížska ve spolupráci s firmou eReading nabízí pro své uživatele možnost půjčování e-knih. Jde o tituly ze současné produkce českých nakladatelství.

 

Na seznam e-knih se můžete podívat tady: www.ereading.cz/cs/vypujcky. Všechny e-knihy zároveň najdete v našem katalogu Tritius E-knihy

  • Výpůjčky jsou zdarma.

  • Výpůjčky jsou omezeny. Jedna osoba si může půjčit nanejvýše 2 e-knihy za měsíc.

POZOR! Výpůjčky je možné číst jen na zařízeních s operačními systémy iOS a Android (tablety, telefony) a na čtečkách firmy eReading.

 

Více si přečtěte ZDE

 

 OBRÁZEK : ekniha_letak.jpg

 

 

 
Proces zabral 0.0196 sekund času a 0.6MB paměti.