Místní knihovna ve Věžkách
Naposledy aktualizováno: 25.04.2018 09:02:01

OBRÁZEK : akt.png

 

DUBEN

 

Kdo neviděl Tiziana, neviděl Kroměříž...


OBRÁZEK : imageresize52.jpgKroměříž má stále co nabízet k prohlídkám. Čtenáři z Věžek vyjeli za poznáním do Kroměříže. Tentokrát navštívili zámeckou obrazárnu, kde shlédli světově proslulou a v České republice po Národní galerii nejcennější kolekci obrazů. Zámecká sbírka vznikla péčí zakladatele výtvarných sbírek zámku biskupa Karla II. Lichtenstein-Castelcorna. Magnetem nejen pro nás, ale pro všechny návštěvníky i odborníky z celého světa je poslední dokončené dílo Tiziana Vecelliho „Apollo trestá Marsya". Dalším místem návštěvy byla čokoládovna Yesterka, kde jsme ochutnali výborné pamlsky a pokračovali do restaurace „Pod starou knihovnou". Zde jsme se nejen občerstvili, ale prohlédli si kolekci fotografií p. Roberta Rohála, spisovatele a fotografa z Holešova, jehož knihy naši čtenáři dobře znají.

...fotoKiss


Zdenka Daňhelová-knihovnice


Po stopách „Honzíkovy cesty a zvířátka" bylo téma noci s Andersenem.

 

OBRÁZEK : imageresize49.jpgV pátek 6. dubna 2018 byl celý den pod mrakem. K večeru se sluníčko z mraků vyklubalo a 25 dětí se vydalo z knihovny do parku pod platany, kde svými veselými obrázky vyzdobily chodníky. Následně asistentky Katka Suchá a Dianka Morevová připravily pro děti hru nazvanou „Po stopách Honzíkovy cesty", při které děti plnily úkoly a hledaly oblíbenou knihu od Bohumila Říhy. Byla ukrytá pod borovicí společně se sladkým překvapením ve veliké krabici s mašlí. S dobrou náladou jsme se společně vraceli do knihovny, kde nám hodné maminky a babičky připravily chutné občerstvení. Dětem moc chutnalo. Následovala hudební hodinka se zaměřením na zvířátka. Nasadili jsme si čepičky a byly z nás žabáci, kuřátka, veverky, myšky ... Naše asistentky hrály na klávesy a ukulele, děti dostaly od pana starosty bubínky, triangly, činely a paličky. Vznikla velká kapela. Hrálo se a zpívalo až do setmění.
Velmi oblíbená stezka odvahy byla vytýčená tentokrát v našem krásném parku, kde na děti číhala strašidla. Byla to hodná strašidla a přišla dětem popřát „Dobrou noc". Rozložili jsme si spacáky, nachystali baterky a všechny děti, které uměly číst poctivě četly z Honzíkovy cesty a malé děti si prohlížely obrázky Heleny Zmatlíkové. Byla to kouzelná noc a děti spaly jak andílci.

 

Foto...WinkLaughing

 

OBRÁZEK : dscn0509__2_.jpg 

 knihovnice - Zdenka Daňhelová

BŘEZEN

 

OBRÁZEK : dscn0495.jpgUčíme se poznávat hodiny, hrajeme si divadlo, zdobíme si nástěnku.
Zima nechce skončit, stále fouká vítr a sluníčko ne a ne se ukázat. V knihovně je teplo a příjemně. Uvaříme si čaj, kterému děti říkají "Hadí krev". Každé pondělí navštěvuje knihovnu kolem 10 dětí, někdy více, někdy méně. Učíme se poznávat hodiny, čteme si pohádky, někdy píšeme domácí úkoly a vyrábíme veselou nástěnku. Nejčastěji si však hrajeme hry, které máme zapůjčené z Kroměřížské knihovny. Tvoříme slova, AZ kvíz si oblíbili i dospěláci. Také rádi hrajeme starou hru " Jméno, město ....". Všichni se dobře bavíme.

 

ÚNOR

 

Výšlap na Bajajku, stolní hry a pohádka "O Popelce"

 

OBRÁZEK : imageresize.jpgLetošní pololetní prázdninový den vyšel na       Hromnice tj. 2.2.2018. Devatenáctičlenná skupinka čtenářů malých i dospělých se sešla v knihovně, kde si o významu Hromnic pověděli a následně se vydali na procházku směrem k Bajajce. Na kopci, odkud byl krásný výhled po okolí, ujala se slova kronikářka obce p. Soňa Prandorfioná a vysvětlila, že Bajajka nese název po majitelích zemědělské usedlosti, ze které zbyla na kopci jen ruina. Cihly byly odvezeny a je z nich postavena kaplička ve Vlčích dolech a bus čekárna ve Věžkách. Slíbený poklad bohužel s přihlédnutím ke špatnému počasí a blátivému okolí nebylo možno ukrýt. Nezbylo nic jiného, než problém vyřešit okamžitě. Knihovnice p. Zdenka Daňhelová s dětmi utvořila kruh, děti se musely otočit zády a zavřít oči. Potom se postavila do kruhu s nápisem "já jsem poklad" a když děti otevřely oči a přečetly si nápis - došlo k obrácení pusinek z úsměvu do podkovy, ALE JENOM NA CHVILKU. Poklad se objevil ve velké tašce a úsměvy dětí byly zpět. A to byla chvíle, kdy jsme se mohli vracet do hospody "U rybníka", kde nás očekávala paní Zuzka a bylo tam příjemné teplo. Na stoly jsme rozložili stolní hry, které máme zapůjčené z Kroměřížské knihovny. Děti vytvořily skupinky podle zájmů a věku. Dospělí se rovněž zapojili do her a bylo vidět, že i oni se baví. Závěrem jsme se podívali na pohádku "O Popelce". A bylo to jako v kině: brambůrky, křupky i popcorn.

 

Foto...LaughingWink

 

knihovnice - Zdenka Daňhelová


Všem milovníkům knižní zábavy – POZOR!!!

 

Přehled zakoupených a darovaných knih si můžete prohlédnout na stránce „Nové knihy“!

 

Výměnné soubory z Knihovny Kroměřížska - podrobný přehled titulů na stránce„Knihy z KK"

 

Srdečně vás zveme do knihovny, kde si můžete vypůjčit krásné a čtivé knihy nejen pro dospělé, ale i dětské čtenáře!


Knihovna má elektronicky zkatalogizovaný knihovní fond a zprovozněn on-line katalog. To umožňuje vyhledávání všech titulů, které si můžete v naší knihovně vypůjčit včetně knih z výměnných souborů Knihovny Kroměřížska. V záložce “O knihovně“ je k dispozici nápověda pro vyhledávání v on-line katalogu Clavius REKS.  

 

Přehled všech titulů v knihovně                  ­ZDE: OBRÁZEK : kn.gif

 


Půjčování e-knih

Knihovna Kroměřížska ve spolupráci s firmou eReading nabízí pro své uživatele možnost půjčování e-knih. Jde o tituly ze současné produkce českých nakladatelství.

 

Na seznam e-knih se můžete podívat tady: www.ereading.cz/cs/vypujcky. Všechny e-knihy zároveň najdete v našem katalogu Tritius E-knihy

  • Výpůjčky jsou zdarma.

  • Výpůjčky jsou omezeny. Jedna osoba si může půjčit nanejvýše 2 e-knihy za měsíc.

POZOR! Výpůjčky je možné číst jen na zařízeních s operačními systémy iOS a Android (tablety, telefony) a na čtečkách firmy eReading.

 

Více si přečtěte ZDE

 

 OBRÁZEK : ekniha_letak.jpg

 

 

 
Proces zabral 0.0285 sekund času a 0.61MB paměti.