Místní knihovna ve Věžkách
Naposledy aktualizováno: 07.08.2018 14:23:25

OBRÁZEK : akt.png

 

13.července 2018 Expedice Věžeckou divočinou...

OBRÁZEK : dscn1073.jpg

Expedice byla připravována pro děti i dospělé. Akci vedl ing. Jaroslav Vacula, absolvent fakulty životního prostředí v Praze. Sešli jsme se v knihovně a v 9.30 hodin vyrazili směr Bajajka. Bylo nás celkem 10, což bylo ideální . Povídalo se o vesmíru, vzniku planety a vysvětlovali si co je to životní prostředí a jaký má pro člověka význam. Jarek dělal s dětmi i pokusy, seděli společně nad mapou okolí Věžek, ukázal dětem zkameněliny, brouky a společně poznávali rostliny. Nejvíc se jim líbila netykavka, kozí brada a hluchavka. Povídalo se i o myslivosti a všechny děti pod přísným dozorem knihovnice si vylezly na posed, odkud viděly daleko do krajiny. Expedici jsme ukončili u Jelínkovy studánky, naší oázy klidu a pohody. Překvapení na konec. Náš průvodce pouštěl dětem zvuky zvířat a ptáků a my všichni jsme hádali o jaké zvíře se jedná. Myslím, že jsme se všichni poučili.

 

knihovnice - Zdenka Daňhelová


Všem milovníkům knižní zábavy – POZOR!!!

 

Přehled zakoupených a darovaných knih si můžete prohlédnout na stránce „Nové knihy“!

 

Výměnné soubory z Knihovny Kroměřížska - podrobný přehled titulů na stránce„Knihy z KK"

 

Srdečně vás zveme do knihovny, kde si můžete vypůjčit krásné a čtivé knihy nejen pro dospělé, ale i dětské čtenáře!


Knihovna má elektronicky zkatalogizovaný knihovní fond a zprovozněn on-line katalog. To umožňuje vyhledávání všech titulů, které si můžete v naší knihovně vypůjčit včetně knih z výměnných souborů Knihovny Kroměřížska. V záložce “O knihovně“ je k dispozici nápověda pro vyhledávání v on-line katalogu Clavius REKS.  

 

Přehled všech titulů v knihovně                  ­ZDE: OBRÁZEK : kn.gif

 


Půjčování e-knih

Knihovna Kroměřížska ve spolupráci s firmou eReading nabízí pro své uživatele možnost půjčování e-knih. Jde o tituly ze současné produkce českých nakladatelství.

 

Na seznam e-knih se můžete podívat tady: www.ereading.cz/cs/vypujcky. Všechny e-knihy zároveň najdete v našem katalogu Tritius E-knihy

  • Výpůjčky jsou zdarma.

  • Výpůjčky jsou omezeny. Jedna osoba si může půjčit nanejvýše 2 e-knihy za měsíc.

POZOR! Výpůjčky je možné číst jen na zařízeních s operačními systémy iOS a Android (tablety, telefony) a na čtečkách firmy eReading.

 

Více si přečtěte ZDE

 

 OBRÁZEK : ekniha_letak.jpg

 

 

 
Proces zabral 0.0289 sekund času a 0.6MB paměti.